Otóż tak. Strony internetowe firm stanowią ich wartość intelektualną i z tej racji są chronione prawnie. Dzięki ogromnemu rozwojowi technologicznemu świata powstało wiele ustaw chroniących autorów stron internetowych w Polsce powstała ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z dnia 4 lutego 1994 r.), jak i w Unii Europejskiej (np. dyrektywa 92/100/WE z dnia 19 listopada 1992 r. w sprawie prawa najmu oraz użyczenia oraz niektórych praw pokrewnych prawu autorskiemu w zakresie własności intelektualnej). Stronę internetową można uznać za utwór w rozumieniu art. 1 ustawy 1 o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jako twórczą i indywidualną działalność człowieka. W historii polskiego sądownictwa odbyły się rozprawy w sądach administracyjnych odnośnie uznania stron internetowych jako utwór i w ten sposób zostały One objęte ochroną prawną z tytułu wyżej wspomnianej ustawy (np. wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie w dniu 10 kwietnia 2013 r.).Wszystkie elementy składowe stron internetowych: elementy graficzne, schemat opracowywania informacji, kolorystyka, czcionka itp. powodują, że zostały uznane za twórczą działalność człowieka o cechach indywidualnych i podlega ochronie z tytułu Ustawy o prawie autorskim i prawach pochodnych. Nie wszyscy badacze tematu nazywają strony internetowe utworami, jest wiele dyskusji na ten temat. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, iż powinny być One prawnie chronione.
Stronom internetowym zarzuca się brak indywidualnego charakteru z powodu ich przeznaczenia, jednakże strony internetowe powinny być przejrzyste i wygodne w użytkowaniu. Nie oznacza to, że są pozbawione elementów twórczych. Nawet jeśli występują te elementy w minimalnym stopniu według ujednoliconego prawa Polskiego definiują się w pojęcie prawa autorskiego. Z tego też tytułu w równym stopniu podlegają ochronie prawnej jak inne wytwory twórczej działalności człowieka. Nawet w przypadku tworzenia strony internetowej na podstawie programu komputerowego, gdyż ten program jest narzędziem kreatywnych czyli potocznie mówiąc można powiedzieć, iż taki program jest swoistym instrumentem dla programisty jak pianino dla kompozytora. Dopóki te narzędzia są wykorzystywane przez człowieka do tworzenia indywidualnej twórczości dopóty stanowią źródła dzieła.
Strony internetowe należą do kategorii utworów multimedialnych , niestety ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. nie uwzględnia tej kategorii w swych katalogach, gdyż jest to pojęcie pozaustawowe. Stąd pojawiło się tak wiele dyskusji na temat ich ochrony z tytułu tejże ustawy. Jednak wiele spraw w sądach administracyjnych zakwalifikowały strony internetowe jako swego rodzaju utwór objęty ochroną z tytułu prawa autorskiego. Z tego tytułu strony internetowe mogę spełniać przesłanki art. 1 wyżej wymienionej ustawy, są One czymś więcej niż utwór literacki albo plastyczny. Utwory multimedialne łączą w sobie rożne rodzaje twórczości i środków wyrazu. Taki utwór multimedialny jest interaktywny, w którym odbiorca sam decyduje o sposobie i zakresie w jakim zapoznaje się z tym dziełem. Ta interaktywności przejawia się w możliwościach przeglądania różnych zakładek, oglądaniu zdjęć i uruchamianiu filmików zamieszczonych na stronach internetowych.